piątek, 28 maja 2010

Świadkowie JehowyNosiłam się z zamiarem napisania postu na ten temat od dłuższego czasu. Ktoś kto to będzie czytał może uzna, że nie powinnam w końcu miał być blog o szydełku a tu takie tematy.
Będziecie chcieli to możecie przeczytać jeśli nie to nikogo nie zmuszam.
Mam dwóch wspaniałych braci na których zawsze mogę liczyć.
Irek mieszka w Rosji i ma żonę Lenę. Oboje są Świadkami Jehowy. Mimo , iż jestem katoliczką i chodzę do kościoła to jest to religia bliska memu sercu. Znam ludzi którzy są Świadkami i wiem, że są wspaniali. Niestety niektórzy ludzie nazywają ich bardzo obraźliwie. Myślę, że z tego powodu, że ich nie znają.
Zawsze starałam się być obiektywna i wiem, że ich religia też ma swoje wady tak jak i nasza. Częścią wiary Świadków Jehowy jest głoszenie po domach. Nie zmuszają nikogo do słuchania tylko starają się przekazać swoją wiedzę.
Niestety w Rosji świadkowie Jehowy są prześladowani jakby byli najgorszymi przestępcami. Wszędzie w mediach słyszy się o tym , że Rosja jest krajem demokratycznym. Więc dlaczego dzieją się takie rzeczy?

Świadkowie Jehowy w Rosji - Aktualności

Jak zaczęłam czytać tego bloga po prostu chciało mi się płakać. Jestem przerażona, boję się o brata i jego żonę. O całą rodzinę jaką mają w Rosji. Bo dla mnie Świadkowie to jak rodzina.

1 komentarz:

  1. O, gdybym mógł spotkać więcej katolików, którzy byliby skłonni wyznać, że dla nich "Świadkowie to jak rodzina"...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że zostawiłeś komentarz :*